PROMOCJA
KAPITAŁ
KONTROLA JAKOŚCI
TRENDY
WYDAJNOŚĆ
LOJALNOŚĆ
JAKOŚĆ
KAPITAŁ
Odwiecznym problemem każdego przedsiębiorcy jest problem motywacji pracowników i ich zaangażowania w proces rozwoju firmy. Jak zatem podejść do motywowania pracowników, aby czuli się związani z firmą, zmotywowani i wydajni. Akcjonariat społeczny to odpowiedź na to pytanie. Podziel się firmą ze swoimi najlepszymi pracownikami, daj im poczuć, że są częścią biznesu, że mają wpływ na rozwoju firmy a zyskasz najlepszych pracowników.
W tradycyjnym modelu finansowym okres zwrotu kapitału inwestycyjnego to często okres powyżej 7 lat, a czasami nawet 12-15 lat. Taki okres powoduje, że przedsiębiorca jest w stanie w ciągu swojego życia dokonać 2-3 dużych inwestycji w swojej firmie, zanim osiągnie pasywną skalę przedsiębiorstwa. W akcjonariacie społeczny okres zwrotu kapitału to 1-2 lat, czyli w takcie swojego życia możesz przeprowadzić około 10 procesów inwestycyjnych, dzięki temu nie musi poświęcać całego życia na budowanie swojej firmy.
Każdy przedsiębiorca marzy o zaufanych lojalnych klientach, którzy doceniają nie tylko niską cenę, ale też jakość towaru czy usługi. W marketingowym natłoku ciężko zdobyć takich klientów. Akcjonariat społeczny to przede wszystkim lojalni klienci, którzy traktują przedsiębiorcę jak partnera biznesowego, dzięki czemu stają się najlepszą reklamą danego przedsiębiorcy. Wszyscy wiemy, że taki klient jest wart więcej niż najlepsza reklama. Wyobraź sobie, że posiadasz jako partnerów biznesowych kilkuset takich klientów, którzy promują twoje działania.
W tradycyjnym modelu finansowym kapitał na rozwój pochodzi głównie z kredytów i pożyczek, czego konsekwencją są odsetki, które obciążają przedsiębiorcę, a tym samym konsumenta. W akcjonariacie społecznym kapitał pochodzi bezpośrednio od konsumenta, czyli klienta danego przedsiębiorcy, a nagrodą dla konsumenta są dobra i usługi danego przedsiębiorcy, a nie odsetki.